Skenar terapia



Skenar terapia
Skenar terapia je druh novodobej elektroliečby. Je to hĺbková cielená a komplexná terapia. Pôsobí v hĺbke bunky, ktorá sa cieleným tréningom dokáže nabudiť k tomu, aby sa poskladala nanovo – mení zautomatizované vzorce správania, resp. fungovania, stereotypy a zlozvyky. Ako každá elektroliečba, má tiež lokálny krátkodobý a protibolestivý účinok, napríklad pri bolestiach chrbtice, kostí, kĺbov, svalov, šliach.
Metódy a postupy v skenar terapii pôsobia na parasympatikový a sympatikový systém človeka a trénujú jeho adaptačný a imunitný systém.
Je to prirodzená metóda liečenia bez vedľajších účinkov:
-
možno ju používať preventívne
-
možno ňou značne skrátiť dobu uzdravovania
-
možno ju používať v súčinnosti a spolupráci s klasickou medicínou (aj liekmi) zefektívni účinnosť terapie klasickej medicíny a znižuje vedľajšie následky liekov (napr. pri liečbe rakoviny a chemoterapii)
Lekári a terapeuti: Natália Sabová, Jarmila Hycláková, Michala Somorovská, Alexandra Sabová, Michal Sabo, Lucia Kuna Demeterová, Zuzana Gorčíková, Katarína Kollerová, Adriana Vardžíková
Cena: 110,- EUR
Akútne bolesti, zápaly, zranenia a iné ťažkosti. Ošetrenie COVID pacientov doma.




Na podporu imunity, prevencia a regenerácia, doplnková liečba po operáciách a pri onkologických ochoreniach, doliečovanie po prekonaní COVIDU.




Rodinné terapie a psychosomatika, autoimunitné a genetické ochorenia, Podpora reprodukcie a pri tehotenstve.




Všeobecné indikácie
-
povzbudenie nervovej a mozgovej aktivity
-
navodenie psychickej a emocionálnej pohody
-
zlepšenie spánku, odstránenie únavy
-
posilnenie imunity
-
rýchlejšie hojenie pooperačných a poúrazových rán
-
zlepšenie toku lymfy
-
regulácia svalového tonusu, hypotónia, hypertónia
-
normalizovanie látkovej výmeny
Liečba športových zranení
-
rýchlejšia poúrazová rehabilitácia
-
podvrtnutia, vykĺbenia
-
tenisový lakeť
-
regenerácia svalstva
-
rýchlejšia rekonvalescencia zlomenín
-
odstránenie opuchov
Akútne a chronické stavy
-
tráviaci systém (hnačky, zápchy, nafukovanie)
-
horné dýchacie cesty (senná nádcha, alergie)
-
gynekológia (poruchy menštruačného cyklu, problémy s otehotnením, PMS, mykózy, polycystické vaječníky)
-
neurológia (migrény, bolesti hlavy)
-
urológia (zápal močového mechúra, piesok a kamene v obličkách)
-
pohybový aparát (bolesti krčnej, hrudnej a driekovej časti chrbtice, bolesti kĺbov, lordóza, úprava skoliózy, karpálne tunely, syndróm zamrznutého ramena)
-
koža (ekzémy, urtica)
-
ORL (zápal stredného ucha, laryngitídy, adenoidy)
Zlepšenie kvality života
-
neurológia (DMO, epilepsia)
-
tráviaci a vylučovací systém (hemoroidy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, zmiernenie tráviacich problémov v súvislosti s intoleranciami, Histamínová intolerancia)
-
Skleróza multipex, Parkinsonova choroba, ALS (amyotrofická laterálna skleróza)
-
regenerácia a rýchlejšie odstránenie nežiadúcich účinkov po chemoterapii, rádioterapii a biologickej liečbe
-
ADHD, depresie
S – self - vlastný - impulz v prístroji je podobný impulzom nervových vlákien, cez ktoré nervový systém komunikuje so všetkými orgánmi v tele a udržuje homeostázu chemických reakcii. Impulz spúšťa samoliečenie.
K – controled - kontrolujúci – komunikatívna forma elektroterapie, pri ktorej nevzniká návykovosť na impulz, pretože sa impulz neustále dynamicky mení podľa odpovede organizmu.
E – energo – elektro - elektrický impulz neprechádza telom, pretože katóda a anóda sú pri sebe na jednej ploche. Spúšťačom reakcii v tele je elektromagnetická vlna.
N – neuro – sieť nervových vlákien, ktoré zabezpečujú správnu komunikáciu medzi mozgom ako riadiacim centrom a orgánmi ako výkonnými centrami. Ako jeden z mála elektroprístrojov ovplyvňuje autoregulačný nervový systém – sympatikovoparasympatikový systém. Skenar impulz spúšta parasympatikové reakcie.
A – adaptive - adaptačný – skenarovským impulzom neliečime konkrétnu chorobu, impulzom obnovujeme narušenú komunikáciu medzi mozgom a orgánmi. Nastáva úprava v metabolických, imunitných, hormonálnych, neurovegetatívnych a psychoemocionálnych reakciách. Skenarom trénujeme našu adaptáciu ako naše svaly v posilňovni, tak aby sme sa vedeli prispôsobiť na všetky naše požiadavky, ktoré vznikajú v našom tele a v našom živote. Adaptácia sa stáva flexibilná a nedovolí nám dostať sa do degeneratívnych a autoimunitných ochorení.
R - regulátor – impulz nestimuluje adaptáciu k výkonu, spúšťa telu vlastné reakcie niekde zrýchlené, niekde spomalené. Organizmus sa dostane do prirodzenej chemickej rovnováhy, psychemocionálnej pohody a k prirodzenému fyzickému výkonu. Ľudské telo a ľudská bytosť sa stáva jedným. Vtedy vie organizmus veľmi rýchlo rozpoznávať a následne upravovať všetky vzniknuté nerovnováhy, choroby a prežité psychické napätia a žiť vnímavo voči sebe a okoliu.



Aplikácia
Skenar sa prikladá na kožu a tá sa jemne masíruje podľa siedmych základných princípov skenar terapie - dynamické liečenie. Druhým spôsobom je číselné liečenie – je to meranie reakcie organizmu na priložený skenar impulz. Táto hodnota sa potom použije na vytvorenie individuálneho algoritmu práce pre organizmus. Prístrojom sa v podkoží aktivujú receptory a všetky typy nervových vlákien. Z podkožia je impulz vedený do príslušného centra mozgu. Tu sa informácia spracuje a spätne sa vyšle korekčný signál do príslušných oblastí s následným vylúčením neuropeptidov (stovky až tisíce molekúl). Pôsobenie prístroja vedie k úprave lokálnych aj celkových chemických reakcií buniek s následným upravením ich funkcie, t.j. vedie k procesu uzdravovania organizmu.
Spôsob liečby
Skenarom nediagnostikujeme choroby, ale vždy liečime pacientov subjektívny problém „tu a teraz“ a podľa reakcie jeho organizmu zvolíme vhodnú metódu liečby v lokálnej, symetrickej alebo recipročnej zóne, prípadne zóny kombinujeme. Podľa reakcií tela vyberieme vhodné nastavenie prístroja a spôsob liečby – aplikácie (masírovanie alebo meranie).
Pacientom odporúčame absolvovať 1-2 cykly liečby skenar terapiou ročne. Jeden cyklus je zväčša 6-9 sedení + vstupné lekárske vyšetrenie.



História
Skenar terapia patrí medzi reflexné metodiky a bola vyvinutá v 80. rokoch minulého storočia v ruskom meste Taganrog pod vedením prof. neurológie Alexandra Revenka a spol. za účelom liečenia kozmonautov vo vesmíre. V 21. storočí sa táto metóda liečenia rozšírila do krajín EÚ, Ameriky, Austrálie a Afriky. Na Slovensku sa praktizuje od roku 2002.